Suomalaismiestä puukotettiin Fuengirolassa keskellä päivää

Puukotus tapahtui Los Bolichesissa suomalaistenkin suosimaa Mercadonaa vastapäätä.

1 min lukuaika
Puukotuksen uhri on suomalainen keski-ikäinen mies. Kuva: Fuengirola.fi:n lukija.

Espanjan Aurinkorannikolla Fuengirolassa tapahtui ikävä väkivallanteko keskellä maanantaipäivää (29.6.).

Fuengirola.fi:n lähteet kertovat, että Los Bolichesin ytimessä sijaitsevassa puistikossa puukotettiin yhtä ihmistä iltapäivän kuumuudessa. Puukotuksen uhri on suomalainen, noin 30-vuotias mies.

Los Boliches on Fuengirolan tunnettu ”suomalaiskaupunginosa”, jossa etenkin talviaikaan asuu paljon suomalaisia. Puukotus tapahtui suosittua Mercadona-ruokakauppaa vastapäätä sijaitsevassa pienessä puistikossa.

Silminnäkijä kertoo, että paikalle kiisivät ambulanssi ja poliisi.

- Mainos -

– Puukotettu mies on ennen asunut täällä Fuengirolan seudulla, mutta oli nyt vain käymässä täällä Suomesta, Fuengirola.fi:lle kerrotaan.

Espanjalaisviranomaiset eivät ole tiedottaneet asiasta toistaiseksi. Tiedossa ei ole, mistä puukotuksessa oli kenties kyse – johtuiko se riidasta vai mikä tapahtuneen taustalla oli. Uhrin vammoista ei ole myöskään ole varmuutta.

Jaa tämä artikkeli
1 kommentti
  • Narkkarit ja kodittomat tuossa pusikossa aiemmin viihtyivät

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *