Fuengirola Lions isännöi rullakiekkoturnauksen tänä viikonloppuna

Tänä viikonloppuna pelataan Fuengirolassa, Santa Fen kentällä Espanjan kolmanneksi korkeinta rullakiekon sarjaa, Mapax Challenger League:a.

Fuengirola.fi
1 min lukuaika

Turnaus pelataan lauantaina ja sunnuntaina, eli 20. ja 21. päivä joulukuuta. Fuengirolan lippua turnauksessa liehuttaa luonnollisesti paikallinen Lions, joka pelaa lauantaina kaksi ottelua ja sunnuntaina yhden.

Turnaus alkaa lauantaina klo 10.00, kun Fuengirola Lions kohtaa CPL Madridin. Lauantain viimeinen ottelu starttaa klo 18.45, ja tuolloinkin tantereella viilettää Lions, vastassaan Sumendi.

Sunnuntaina pelit alkavat jo klo 9.00 ja turnauksen päätösottelu CP Borriol – Fuengirola Lions starttaa klo 12.45.

Peleihin on yleisöllä vapaa pääsy ja ne striimataan myös nettiin. Lisätiedot ja suorat linkit ottelustriimeihin löytyvät esimerkiksi Lionsin Facebookista: facebook.com/LionsHockeyFuengirola

- Mainos -
Jaa tämä artikkeli